Bir ev sahibi olarak, evinize hak ettiğiniz konforu sunmaya yardımcı olan şeyleri keşfetmeniz gerekir. Bunu geliştirmeye yardımcı olmak için yapabileceğiniz çok sayıda şey.

Evinizdeki konforu geliştirerek evinizin maliyeti üzerindeki çıtayı artırabileceğinizi anladınız mı? Ancak, günün sonunda bir masraf içerecek, ne için istediklerinizi başaracaksınız. Aşağıda uymak, evinizin yıl boyunca konfor için ihtiyaç duyduğu yedi şeydir:

1. Bir klima ünitesi kurun

Klimalar, özellikle hava durumu koşullarında varyasyonları olan bölgelerde çevrimiçi iseniz harika bir yatırımdır. Hava durumu olumlu olmadığında, soğukken evinizi sıcak ve ılıman olmasını gerektireceksiniz. Evinizdeki hava yüksek kalitesini artırmaya yardımcı olabilecek seçenekler var. Burada denetlerseniz, kullanabileceğiniz bir klima sistemi ve sizin için ve aileniz için avantajlı olacak bir klima sistemi keşfedeceksiniz. Bir klima sistemi seçerken düşünmeniz gereken unsurlar arasında şunları içerir:

Uzay boyutunuz, yatırım yaptığınız klima sisteminde bir işlev oynayacak

Çok sayıda klima türü ve modellerle, bir bölünmüş tip, taşınabilir bir klima ünitesi veya merkezi bir klima düşünebilirsiniz.

Klimanın birlikte çalışabileceğiniz ayarları yönetip yönetmediğini kontrol edin

Daha hafif bir notta, güç puanlarını inceleyin, çünkü bu, bazı paraları hattan kurtarmanıza yardımcı olabilir

2. En iyi mobilyalar

Bir sürpriz olabilir, ancak konfor ihtiyaçlarınız için en iyi mobilyaları gerektirirsiniz. Her parça ihtiyaçlarınıza uymayacağından, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak mobilyalarınızı seçmeniz önemli olacaktır. Yer büyüklüğünüz, maliyetiniz ve konfor ihtiyaçlarınız, yatırım yapılacak mobilya türlerini belirlerken büyük bir işlev oynayacaktır. Sehpalarınız, kanepelerin, vurgu masalarınız, raflar, yataklar ve neyin yok. Evinizin iç dekoruyla eşleşecek ev mobilyalarını keşfetme garantisi.

3. Evinizin aydınlatması

Işık, çok sayıda yöntemin rahatlığınızı artırmaya yardımcı olabilir. Aynı şekilde yaşam alanlarınızı ısıtmaya yardımcı olabilir. Bazı akıllı ışıklar büyük bir güç almayacaktır. Dünyanın daha sıcak bölgelerinde yaşıyorsanız LED ışıkları düşünün. Bazı düşünceler, evinizin yeşil olduğunu garanti edecektir. Evinizin aydınlatmasına güç sağlamak için bir güneş paneli o kadar da kötü değil, değil mi?

4. İyi hizmet verilen bir sıhhi tesisat sistemi

Evinizin suya sahip olduğunu ve kanalizasyon sistemlerinin mükemmel bir şekilde çalıştığını garanti etmeniz gerekir. Soğuk kış mevsimi aylarında, işler elden çıkabilir ve bu süre zarfında borularınızın mükemmel çalışmasını zorunlu kılıyorsunuz. Bazı sıhhi tesisat sorunlarını onarmakta zorluk çekiyorsanız uzman bir tesisatçı kiralayın.

5. Bir şömine

Bunun için alanınız varsa, evinizin ısınmasına yardımcı olmak için yararlı bir şömine mevcut olacaktır. İster geleneksel bir şömine ister çağdaş bir şömine olsun, en iyi insanlara sahip olduğunuzu garanti edin. İç ev tasarımlarındaki teknolojik gelişmeler sayesinde, bir düğmeye dokunarak oturma odanızı çözmeye yardımcı olacak elektrik şömineleri var.

6. Harika Bir Çatı

Evinizin risksiz ve rahat hissetmesi için harika bir çatıya ihtiyaç duyuyorsunuz. Evinizin yapısal bütünlüğü bu yapıya son derece bağlıdır. Olukları, zonaları, fayansları, tavanları ve tavanı incelediğinizden emin olun. Çatınızın bakımıyla birlikte değilseniz, herhangi bir şey yanlış gidebilir. Aşağıda bir çatı sistemi uzmanını keşfetmenin yöntemleri verilmiştir:

Bölgesel bir çatı kaplama sistemi yüklenicisi ile çalışmayı düşünün

Gizli suçlamalar olmadan, alıntılarınız olduğu gibi sağlayın

Sigortalı bir yüklenicinin yanı sıra lisanslı bir işe almayı düşünün

Aynı şekilde fantastik iletişim kanallarına sahip olmalılar

7. Yastıkların yanı sıra halıları da atın

Evinizin ev gibi hissetmesi ve davetkar olması için, bazı yastıklar ve halılar yardımcı olabilir. Bu ya oturma odanızda, yatak odanızda veya banyonuzda olabilir. Paçavralar ve atış yastıkları farklı şekillerde ve formlarda mevcuttur. Renkleri ve iç dekorunuzla eşleşecek malzemeleri de düşünün ve esnek malzemeler de gereklediğiniz gerçeğini hatırlamıyor.

Yukarıdakiler, tüm yıl boyunca evinizin konforunu artırmaya yardımcı olabilecek birkaç yöntemdir. Yaratıcı olmanın yanı sıra kavramlarınızı araştırma çalışması ile eklemekten çekinmeyin. Eviniz konforun bir yeri olmalı ve bu müzakere edilecek bir unsur olmamalı.

Categories:

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *