Aşağıdaki katkı başka bir yazardan.

Sonbahar burada olduğundan, evinizi gelmek üzere olan daha soğuk günlere hazırlamaya başlamanın zamanı geldi ve evinizi sıcak tutmak son derece önemlidir.

Sıcaklıkların battığı kışın ortasında kendinizi iyileştirici çalışmaya ihtiyaç duymadığınızdan emin olmak için, sizi ve evinizi daha soğuk mevsimlere hazırlamak için küçük ev bakımı ve onarım yapmaya başlayın.

İşte evinizi kışa hazır hale getirmenin en iyi 6 yolu.

1. Yeni ısıtma sistemlerine ayarlayın veya yatırım yapın

Isıtma sisteminizin en üstte olmasını sağlamak, evinizi kışa hazırlamak için atabileceğiniz en önemli adımdır.

Termostat yukarı doğru dönse bile, bu kış evinizin içinde biraz fazla soğuk hissediyorsanız, ısıtıcınızın Fritz’de olduğu ve belki de son bacaklarında olduğu bir ipucu. Kimse soğuk bir gecede kırık bir ısıtma sistemine takılmak istemez.

Sıcak hissedebilirsiniz ve sistem formda görünebilir, ancak ısıtıcınız, orada işler gerektiği gibi çalışmayı bıraktığında banka hesabınızı önemli elektrik faturalarıyla boşaltmaya başlayabilir.

Mevcut ısıtma sisteminizi incelemek için bakımı arayın; Bunu ayarlayabileceklerini veya yeni bir merkezi ısıtıcı kurulumuna ihtiyacınız olup olmadığını size bildireceklerdir.

2. Tavan hayranlarınızı tersine çevirin

Sıcak hava yükseldiğinden, birçoğu ısıyı açtığınızda tavan fanını açmayı önerir, böylece havayı zeminin yanında aşağı doğru hareket ettirebilir ve ısınma odaları daha hızlıdır.

Tavan fanınızda yön değiştiren bir anahtar varsa, yüksek tavanları olan yerleri ısıtmak için ısı açıkken kullanabilirsiniz. Hatta ısıtma seviyelerini düşürebilir ve enerji kullanımını ve faturalarınızı azaltabilirsiniz.

3. Oluklarınızı kontrol edin ve temizleyin

İyi durumda olup olmadıklarını görmek için oluklarınızı inceleyin. Değilse, yağmur yağmadan ve kar mevsimleri vurmadan önce bunları değiştirmeniz gerekir.

Şiddetli yağmur veya kar sırasında tıkanmaları önlemek için oluklardan temiz yapraklar, yosun ve diğer enkazlar.

4. Dış Boruları Donma’dan Koruyun

İlk şey ilk, havuzunuzu boşaltın, temizleyin ve örtün. Ardından, herhangi bir açık musluk varsa, süzün ve kapatın. Son olarak, hortumları yuvarlayın ve bunlara ihtiyaç duymayacağınız için kış için depoya koyun.

5. Gerekirse kapıları ve pencereleri kalafat

Evinizde dolaşırken taslaklar için pencerelerinizi ve kapılarınızı kontrol edin. Gerektiğinde kapı ve pencere çerçeveleri etrafında kalafat.

Isıyı tüm kış içinde tutacak uygun yalıtımınız olduğundan emin olun.

Ayrıca, kırık kapıları düzeltin ve kaliteli kapıların değiştirilmesi. Bunu yapmak, sert kış aylarında daha fazla hasardan kaçınmaya ve evinizin hırsızlıklara karşı güvenliğini korumaya yardımcı olacaktır.

6. Bacanızı Süpüreyin

İlkbaharda temizlenip denetlenmediyseniz şömine veya fırınınızı kullanmaya başlamadan önce baca taramasını arayın. Bu, evinizi baca yangınlarından ve karbon monoksit zehirlenmesinden koruyacaktır.

Categories: category

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *