Kimse bana bu meydan okumayı vermedi ama sadece meraktan yapmaya karar verdim. Her gün maske kullanmak cildime gerçekten yardımcı olur mu?

Haziran ayı boyunca tek kullanımlık sayfa veya kil maskeleri kullanmaya odaklandım. [Uyarı: Uzun gönderi]

İlk önce not etmek için bir çift puan: Büyük bir yüzüm / kafam var. Kendi kendine taşan bir yorum değil, bu bir gerçek! Öyleyse, küçük olmaktan şikayet ediyorum, belki de normal boyutlu yüzler için iyi olun.

Tüm bu maskeleri sadece geceleri, temizlik yağı, misel su ve toner kaplama cilt bakımımdan sonra kullandım. BHA dışında lekeler için herhangi bir serum veya diğer yüz tedavisi kullanmadım. İşte gidiyor, her gün 30 gün boyunca maskeliyor:

Tarih: 1 Haziran
Marka: Dermactin-TS
Maske: Cilt Sıkılaştırıcı Yüz Sayfası Maskesi
Fiyat: 3 $ Kaynak: Sally Beauty Tedarik
Yorumlar: Şaşırdım 2 parçalı bir maske (üst ve alt), orta kalınlıklı kağıt, serum sulu ve maske iyi yapışmıyor. Hafif bir çiçek kokusu var. 3. bileşeni görmek ilginç Arbutin. 15 dakika sonra yanak ve alnında kovan var. Sabah cilt biraz parlak görünüyordu.
Zorluk Değeri: 6/10 Geri Alım: Hayır

Tarih: 2 Haziran
Marka: Cilt
Maske: Yüksek beslenme avokado
Fiyat: 2 $ Kaynak: Hatırlamıyorum!
Yorumlar: Şekil yüzüm için çok geniş ve çok kısa. Meyve smoothie gibi kokuyor. Serum sütlüdür ve iyi bir miktara sahiptir (damlar). Serum hızlı bir şekilde emilir – 2. bileşenin gliserin olduğunu fark etti. Ertesi sabah cildim oldukça susuz kaldı ve alnında ve yanaklarda pullu kuru yamalar vardı.
Zorluk Değeri: 3/10 Geri Alım: Hayır

Tarih: 3 Haziran
Marka: Simply Aqua
Maske: Nem Maske
Fiyat: 1 $ USD Kaynak: sasa.com
Yorumlar: Bunu 2014’ten beri aldım – bunu biliyorum çünkü bunu sasa.com’dan aldım ve o zamandan beri onlardan bir sipariş vermedim! Bu benim tüm zamanların en sevdiğim maskelerden biri – yüzüme iyi yapışan ve oturan ince bir maske. Kiwis veya başka bir tropikal meyve gibi kokan serumda sırılsıklam. Maske, ortaya çıkmayı kolaylaştıran plastik bir film desteğine geliyor. İlk bileşen sodyum hiyalüronat (aka hiyalüronik asit) ve bu şey sadece 1 $ USD!
Zorluk Değeri: 9/10 Geri Alım: Evet

Tarih: 4 Haziran
Marka: Life Brand
Maske: Havyar ve İnci Tozu ile Yaşlanma Karşıtı Yüz Sayfası Maskesi
Fiyat: 1.67 $ Kaynak: Shoppers Drug Mart
Yorumlar: Bunlar, hazır ve oldukça ucuz olan iyi temel sayfa maskeleridir (5 $ için 3). Kağıt kalın tarafta ve şekil yüzüme iyi uyuyor. Bu iyi hidrasyon sağlar – gliserin 2. bileşendir. Havyar ve Pearl’e gelince – aslında toplam 31 malzemede #15 ve #16’da listelenen bileşen listesinde.
Zorluk Değeri: 8/10 Geri Alım: Evet

Tarih: 5 Haziran
Marka: Doğa Bahçesi’nin hemen ötesinde
Maske: Limonla Sıkılaştırma
Fiyat: 2 $ Kaynak: sasa.com
Yorumlar: Sayfa daha incedir, bu yüzden yüzüme iyi kalıplanmıştır. Önceki doğanın ötesinde maskeler gibi, ağız yüzüm için çok düşük. Yeterli miktarda serum olduğunu bulamadım. Sentetik limon gibi kokuyor. Cilt için fazla bir şey yapmadı.
Zorluk Değeri: 6/10 Geri Alım: Hayır

Tarih: 6 Haziran
Marka: Montagne Jeunesse
Maske: Sorun eğilimli ciltler için 2 sahne kurtarma çamur maskesi
Fiyat: 1.50 $ Kaynak: Saleevent.ca
Yorumlar: Bu 2 bölme ile birlikte gelir: Çay Ağacı ve Cadı Hazel içeren maske ve nemlendirici. İlk uygulama çok güçlü bir nane kokuyordu ama cildim yanmadı veya kurutulmuş hissetmedi. Çantada çok fazla ürün içeriyordu-muhtemelen 2 tam maske yapmak için yeterli-bir dahaki sefere yarısını kullanacağım ve torbayı yeniden kapatacağım. Ayrıca dahil edilen maske sonrası yüz nemlendiricisini de çok beğendim. Yüz çok pürüzsüzdü ve sahip olduğum 2 leke durduruldu – ağrı azalmıştı ve kırmızı değildi. Bu maskenin yaptıklarını iddia ettiği şeyi çok etkiledi!
Zorluk Değeri: 10/10 Geri Alım: Evet

Tarih: 7 Haziran
Marka: The Face Shop
Maske: Gerçek Doğa Pirinç
Fiyat: 2 $ Kaynak: The Face Shop Store
Yorumlar: Standart sayfa maskesi. Daha ince kağıt yüzleşmek için oluşur – açıklıklar yüzüme iyi hizalanır. Dördüncü bileşen pirinç özüdür – çoğunlukla nemlendirici – cildim ertesi gün çok pürüzsüz ve yumuşaktı.
Zorluk Değeri: 8/10 Geri Alım: Evet

Tarih: 8 Haziran
Marka: A’pieu
Maske: Üzümdeki Arapsaç Jöle Maskesi
Fiyat: 4 $ Kaynak: Jolse.com
Yorumlar: Maskeyi ayırmaya yardımcı olmak için bir kumaş ağ desteği ile birlikte gelir (aşağıda). Bunun bir hidrojel maskesi olmasını bekliyordum ama üzerinde cushy slimey serum kaplama tabakası olan ince bir pamuk maskesi. Serum oldukça yapışkandır, böylece yüz yüze son derece iyi yapışır. Göz deliklerinin yüzüm için biraz düşük ve küçük olduğunu gördüm.

Maskeyi çıkardıktan sonra sadece hafifçe üzüm (Süper Grapey istiyorum!) Kokuyor, yüzümde ıslanması 15 dakika daha sürdüğü, ancak yapışkan hissetmediği çok sayıda serum vardı. Ertesi sabah cildim süper dolgunlaştı ve geçici olarak benimlaugh lines (the bane of my existence).
Zorluk Değeri: 9/10 Geri Alım: Evet

Date: June 9
Brand: beauty Friends
Mask: Tomato Essence Mask
Price: gwp (reg $2)       Source: Jolse.com
Comments: This is my first ever tomato sheet mask and it smells like V8 juice! I guess, what was I expecting? The sheet is on the thicker side and it fits my face fine. The serum is watery and tingles slightly. There wasn’t much serum left on my skin when I took the mask off. My skin felt a bit dehydrated but exfoliated in the morning.
Stash Worthiness: 7/10          Repurchase: No

Date: June 10
Brand: Malibu Glitz
Mask: Aloe Vera Mask
Price: $1.13       Source: ShopMissA.com
Comments: This was one of the Chinese-made masks that came as my “K-Beauty” bundle from MissA which I was annoyed about. also annoying that this mask has technically expired in early April even though I only received it in late April.

It has a blue non-woven backing (below) since the mask is very thin (0.21mm similar to the Etude house 0.2 therapy Air Mask that I love). Mask has almost no scent.

Forehead too short and eye holes too low. Stayed on skin very well. Serum stung my eyes a little as it evaporated. Skin felt a bit more hydrated the next morning.
Zorluk Değeri: 6/10 Geri Alım: Hayır

Date: June 11
Marka: The Face Shop
Mask: real Nature White Tea
Fiyat: 2 $ Kaynak: The Face Shop Store
Comments: Good standard mask, fits my face well. good amount of serum. My face looked glowy and smooth in the morning.
Zorluk Değeri: 8/10 Geri Alım: Evet

Date: June 12
Brand: 7th Heaven
Mask: Moroccan Clay gentle exfoliating Masque
Price: $1.50      Source: Saleevent.ca
Comments: This mask might have gone off because it was slightly separated in the packette, and it smelled like sour dirt and a tinge of rotten fruit. I looked on the packette to see if there was an expiry date but I couldn’t find one. I still went ahead and slathered it to my face! My SO smelled it on me and said it “literally smelled like poop and was the worst beauty product ever smelled” (he requested that I quote him verbatim on the blog). This contains crushed apricot seeds and argan shells but I didn’t exfoliate with it – I just applied it like a clay mask and rinsed off. Skin was quite tight after rinsing off and had some pink splotches on cheeks and forehead. My skin didn’t feel any different the next morning – for better or worse.
Zorluk Değeri: 3/10 Geri Alım: Hayır

Date: June 13
Brand: The Creme Shop
Mask: Collagen face Mask
Price: $1.13      Source: ShopMissA.com
Comments: A basic mask – the paper is similar to the Life brand ones on the thicker side. I found the forehead to be too short and the cut-outs slightly squished toward the center. There was a good amount of serum. I didn’t notice much improvement with my skin.
Zorluk Değeri: 6/10 Geri Alım: Hayır

Date: June 14
Brand: Mediheal
Mask: Platinum V-Life essential Mask
Price: $1.30      Source: Winners
Comments: I’ve used this before since I have a box of 10 masks. now I have 8 left! I really like this mask – the material is very fine and fits my face well. There is a lot of serum which remains even after I remove the mask. In warmer weather, I could see myself skipping moisturizer altogether. My face was soft and hydrated in the morning.
Zorluk Değeri: 9/10 Geri Alım: Evet

Date: June 15
Brand: Etude House
Mask: 0.2mm Snail Smoothening & Firming
Price: $1.30      Source: IBuyBeauti.com
Comments: I bought a bunch of these after loving the Hyaluronic Acid version. Fits my face extremely well and the paper is super thin. Serum is a milky type and slightly slimy. Woke up with 2 blemishes but I’m not sure if they can be attributed to the mask or the fact that I’ve been eating and drinking crap lately. The rest of my skin felt smooth.
Stash Worthiness: 7/10          Repurchase: Yes

Date: June 16
Marka: Life Brand
Mask: Hydrating Facial Sheet Mask with Hyaluronic Acid & Konjac
Price: $1.67      Source: shoppers drug Mart
Comments: good basic sheet mask with thicker paper – shape fits my face well. face was hydrated and calm in the morning.
Zorluk Değeri: 8/10 Geri Alım: Evet

Date: June 17
Marka: Montagne Jeunesse
Mask: 2 stage T-Zone peel Off face Masque
Price: $1.50      Source: Saleevent.ca
Comments: My first peeling off mask in years and I probably should have paid attention to the ingredients – it contains peppermint oil which does irritate my skin. It was strongly fragranced with the peppermint oil and also of tea tree oil. It’s a gooey formula to apply and challenging to rinse off my hands after application. On the skin, it stung slightly both from the alcohol and the peppermint – my face was a bit pink but not bad. the best part was the peeling – the mask came off so perfectly in one sheet! and my skin wasn’t irritated afterward – no hives at all (I was expecting some). My skin felt very soft and smooth. The moisturizer included is the same asKurtarma Çamur Maskesi – Bunu bireysel olarak sattıklarını diledim – bu harika bir nemlendirici!
Zorluk Değeri: 9/10 Geri Alım: Evet

Tarih: 18 Haziran
Marka: Purederm
Maske: Üzüm Özü Maskesi
Fiyat: GWP Kaynak: Kore Bakkal
Yorumlar: Yüzüm için küçük tarafa uyan daha kalın bir maske. Çok fazla serum yok, bu yüzden maske çok iyi uymuyor. Bu maskeyle ilgili ana olumlu yönde, üzüm sodası gibi kokuyor! Cildim bunu kullandıktan sonra farklı hissetmedi.
Zorluk Değeri: 6/10 Geri Alım: Hayır

Tarih: 19 Haziran
Marka: The Face Shop
Maske: gerçek doğa aloe
Fiyat: $ 2 Kaynak: Yüz Mağazası Mağazası
Yorumlar: Bu yüz dükkanlarını her zaman kullanırım, ancak bu özel aloe maskesi diğerlerinden daha iyi görünüyor. Sayfa tiner hissediyor ve yüzüme daha çok uyuyor. Ve içeride çok miktarda serum var. Bu maskenin kokusu muhtemelen onlardan en sevdiğimdir – bal yeşil çay ile karıştırılmış serin bir salatalık gibi kokuyor – çok canlandırıcı. Cildim daha sonra çok sakin ve yumuşaktı.
Zorluk Değeri: 9/10 Geri Alım: Evet

Tarih: 20 Haziran
Marka: Lovemore
Maske: Melodi Yağsız Nemlendirici 3D Uydurma Maskesi
Fiyat: $ 3 Kaynak: Sasa.com
Yorumlar: Bu, yüzüme ne kadar iyi uyduğundan dolayı en sevdiğim sayfa maskemdi. Maskenin ortasından bir dikiş var, böylece bir kez açıldığında bir 3d şekil oluşturur. Maskenin kağıdı daha kalın tarafta, ancak şimdi yeni hidrojeller ve ulta ince maskeleri ile buluyorum, yüz şekline uygun maskeler sorunu artık bir sorun kadar değil. Ama paketleme ne kadar tatlı?!

Bu maskenin Tayvan’da yapıldığını belirttim. Bu maskenin çok fazla serumu var, bu yüzden 30 dakika boyunca giydim ve hala sayfada bir aşırı kaldı. Yüzüm ertesi gün çok tombul ve parlaktı. Aslında cildimin nasıl parladığı konusunda bir iltifatım oldu!
Zorluk Değeri: 9/10 Geri Alım: Evet

Tarih: 21 Haziran
Marka: Life Brand
Maske: Yaşlanma Karşıtı Ultra Sıkılaştırıcı Maske
Fiyat: $ 2 Kaynak: Müşteriler Uyuşturucu Mart
Yorumlar: Bu, kil tabanlı bir maske yerine bir kremdir, bu nedenle sert bir kabuk oluşturmadı, sadece biraz cildime göz attı. Hamurlu çiğ ekmek hamur kokuyor … ama bu benim stash’mdaki oldukça eski bir maske, bu yüzden bir zamanlar daha güzel kokuyordu. Cildim maskeyi kapattıktan sonra ve sabahları hafif bir geçici sıkma hissi vardı. İlginç bir şekilde, bu maske İngiltere’de yapılır.
Stash Değer: 7/10 Geri Alım: Hayır

Tarih: 22 Haziran
Marka: Doğa Cumhuriyeti
Maske: doğa kömür maskesi levhası tarafından verilen
Fiyat: $ 2 Kaynak: Kore Bakkal
Yorumlar: Bunun siyah bir maske olmasını bekliyordum ama standart bir beyaz levhasıydı. Bu maskenin boyutu, yüzümü gerçekten iyi kaplayan en büyük olanlardan biridir. Serum olsa da, maskenin kenarları cildimden çıkma eğilimindedir. Bu maskeyi kullandıktan sonra cildimle bir fark fark etmedim.
Zorluk Değeri: 6/10 Geri Alım: Hayır

Tarih: 23 Haziran
Marka: Meyve ve Tutku
Maske: B vitamini hidrojel maskesi
Price: $5      Source: Sears
Comments: This is a 2 piece hydrogel mask with an upper and lower portion and the mask pieces comes sandwiched between 2 sheets of clear film. I found it challenging to peel the hydrogel off the film so I fumbled around with them for a bit. There is nearly no serum in the pouch and I found the mask had a tendency to pop off my skin so I had to keep smooth it back on. There was a bit of tingling on my skin. The mask is actually a woven material embedded in hydrogel – when I took the mask off after using it, I tried to rip the material but I could not. After I removed the mask, my skin was basically dry so I didn’t

Categories: category

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *